Reportáž z výpravy za titulem

27.06.2017 12:21

Dne 22. 6. 2017 jsme se já, Míša Jílková a Lucka Kouřilová s p. uč Rehovou a p. uč. Podlouckou vydaly do Prahy. A co bylo hlavním důvodem naší cesty? Jely jsme si pro titul EKOŠKOLA, který se nám podařilo letos obhájit!!!  Už od rána jsme se strašně těšily. Jely jsme luxusním rychlíkem, který nás do Prahy odvezl za dvě a půl hodiny. Potom jsme jely metrem do Valdštejnského paláce, ve kterém všechno mělo probíhat. Je zde sídlo Senátu Parlamentu ČR, proto jsme při vstupu musely projít kontrolou přes detektor kovu. Při slavnostním předávání si postupně volali jednotlivé školy a ocenění nám předával samotný pan ministr životního prostředí. Dostali jsme nový certifikát a tašku s dárky od společnosti IKEA, která byla hlavní sponzor. Potom jsme si prohlédly Waldštejnský palác, Senát a zahrady. Škoda, že senátoři měli zrovna přestávku, mohly jsme je vidět "v akci" :-) Ale to nám nevadilo, byl to pro nás stejně velký zážitek, který se jen tak někomu nestane! Po krátkém programu ve Valdštejnské zahradě se všechny oceněné EKOŠKOLY společně vydaly na cestu Prahou na nábřeží Vltavy. Zde na nás čekal parník, kterým jsme všichni jeli na úžasnou komentovanou plavbu.  Domů jsme odjížděly unavené, ale velmi nadšené. Musím říct, že se naše výprava pro titul opravdu vydařila. Zažily jsme moc krásný výlet a máme velkou radost z toho, co se naší škole povedlo.

za Ekotým Monika Horáková, 8. třída