Zde jsou další výsledky on-line dotazníku "Stravování ve škole".

OBLÍBENÉ JÍDLO VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ:

1. špagety
  2. svíčková
  3. buchtičky s krémem
6 tazatelů napsalo, že nemá žádné oblíbené jídlo v naší školní jídelně a na žádné se netěší :-(

NEJMÉNĚ OBLÍBENÉ JÍDLO VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ:
  1. brambory
  2. játra
  3. ryby
NĚKTERÉ PŘIPOMÍNKY, NÁVRHY (nejsou opraveny pravopisné ani stylistické chyby):
  1. kvalita stravy se velmi zhoršila, velmi často se opakují těstoviny se smetanovou omáčkou, polévky jsou nedochucené, stává se, že jeden den máme např. bramborový guláš a druhý den je gulášová polévka, zelí - zelná polévka, brambory jsou snad krmné. Nejhorší jídlo co bylo podáváno, byl zmrazený smažený květák! Slibovalo se, že se bude vařit výhradně z čerstvých surovin, ale skutečnost je jiná. Na jídelníčku krásně vypadá, když je napsáno, že bude zeleninový salát nebo ovoce. Jablka, tuzemská surovina a nedostaneme ani čtvrtku jablka. Mnozí, kteří si přečtou, že k obědu budou hrozny, tak tiše závidí, ale ty hrozny byly ve skutečnosti TŘI kuličky vína!! Také celerové smaženky byly "velmi dobré". Je mi líto, že nemůžu přijít na něco, co by se dalo pochválit a dalo se říct, že dnes byl oběd výborný-snad se toho někdy dočkáme.
  2. Obědy mi vesměs chutnají, problém mám jen s bramborami a vajíčky. Co je to za suroviny? Nedalo by se to změnit? Zeleniny a ovoce je k jídlu opravdu málo, aspoň dospěláci by měli dostávat větší porce salátů a ovoce. Návrh - zavést knihu "přání a stížností nebo připomínek, komentářů..." - kde se strávníci mohou kultivovaně vyjadřovat ke stravování, myslím, že by to byla cenná zpětná vazba pro školu, pro zaměstnance firmy.
  3. porce se mi zdají menší, než bývaly, nevyhovující a nechutné vakuované brambory, malé porce zeleniny
  4. kvalita jídla, množství salátů v misce, nejsou čerstvé potraviny, hodně je instantních, sice je výběr z jídel, ale kvalita je úplně jinde, velká nespokojenost
  5. Jídlo ve školní jídelně pod firmou scolarest se mně nelíbí a nevyhovuje.
  6. nedělejte takovou tu omáčku co vypada jak sopel nedelejte pohankový a takový ty placky baby karotku mužete vynechat dobrý by bylo vice palcinek,omacek mene tech cizrnovejch vecí atd..... PS:salat by taky nebyl špatnej
  7. 1. k otázce č.7 Jsem spokojen(a) s velikostí porcí ve školní jídelně: velikost porce je pro syna přiliš velká 2. Plánuje se znovuzavedení mléčných svačinek? Uvítali bychom to.
  8. uvítala bych palačinky s ovocem, nechutnají vajíčka a jídla z nich
  9. více ovoce, zeleniny, používat pouze čerstvé a kvalitní suroviny na přípravu jídla, používat bylinky, v zimě aspoň jeden teplý nápoj, souhlasím s vařením různých pokrmů, inspirovat se i zahraniční kuchyní, jídlo by mělo chutnat a vonět
  10. těstoviny s rajskou a sýrem, více bramborové kaše, svíčková, Čína, suši, kaše a řízek Zavést "Knihu na připomínky a poznámky".